Fototerapia w kosmetyce

Zbyt długie przebywanie w słonecznym świetle zdecydowanie przyspiesza starzenie się skóry. Jednak czy znane są Ci dobroczynne właściwości naturalnego światła? Słońce wspomaga produkcję witaminy D w organizmie, obniża ciśnienie tętnicze i sprzyja produkcji hormonów szczęścia. Ma także właściwości lecznicze bardzo korzystne dla naszej skóry. Fototerapia światłami LED to selektywne działanie promieni świetlnych, która w zależności od długości stosowanych fal, poprawia wygląd skóry, rozprawiając się ze zmarszczkami, bliznami, trądzikiem i przebarwieniami. Sprawdź, w jaki sposób może pomóc i Tobie.

Na czym polega fototerapia światłem LED?

Sposób działania terapii światłem LED jest ściśle skorelowany z budową komórek w naszym ciele. Komórki są wyposażone w fotoreceptory przyswajające światło w sposób naturalny. Dzięki celowemu naświetleniu zwiększa się ich czułość, a co za tym idzie – lepiej absorbują światło. Podczas fototerapii, światło LED przenika przez warstwy skóry do 8 mm i trafia do błony wewnętrznej mitochondriów komórkowych. Promieniowanie LED aktywizuje do działania oksydazę cytochromową, czyli bardzo ważne białko łańcucha oddechowego, znajdującego się w mitochondriach. Staje się więc stymulantem dla oddychania komórkowego, które przyspiesza metabolizm komórek w skórze. Równocześnie, zmniejsza się stres oksydacyjny, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z neutralizacją wolnych rodników.

Warto zaznaczyć, że terapia światłem LED jest równie skuteczna co bezpieczna. Zabiegowi możesz swobodnie poddać się zarówno wiosną, jak i latem, jesienią czy zimą, bez względu na to, czy jesteś posiadaczką cery suchej, normalnej, czy tłustej.

Fototerapia światłem LED – jak wygląda zabieg?

Terapia światłem LED – Photo Activation Natural Productos (PAN) polega na aplikacji naturalnych, zamkniętych w liposomach substancji fotowrażliwych na skórę, które szybko dostają się do tkanek docelowych. Produkty fotowrażliwe zaczynają działać pod wpływem naświetlania LED. Pojedynczy fotozabieg trwa do 60 min. Dla najlepszych efektów zrób ich kilka bądź kilkanaście w dostosowanych odstępach czasu.

Jakie produkty możesz zastosować podczas profesjonalnej terapii światłem LED? W zależności od problemu, z którym chcesz się uporać, specjalista zaproponuje odpowiednie substancje dla Twojej cery:

 • na bazie chlorowodorku kwasu aminolewulinowego – mist, maska wspomagająca, żel
 • na bazie kurkumy liposomowej – maska, mist i żel
 • na bazie chlorofiliny, tryptofanu i ryboflawiny – maska oraz zestaw 3 kroków
 • na bazie trifosforanu adenozyny, rybozy, tlenu i ergotioneiny

Światło aktywuje substancje fotoczułe, dzięki czemu fototerapia światłem LED znacznie poprawia wygląd skóry. Do wykonywania zabiegu używana jest specjalna maska Spectrum Mask, emitująca wąskie zakresy światła z wykorzystaniem prądu galwanicznego.

Jakie efekty daje terapia światłem LED?

Aby osiągnąć pożądane rezultaty w fototerapii światłem LED, profesjonalista najpierw dobiera produkt, który odpowie na problemy Twojej skóry. Jednak jedna substancja może zdziałać wielorako, zależnie od parametrów używanego światła, czyli długości fali, dającej określony kolor:

 • światło niebieskie – w terapii światłem LED działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, poprawia stan skóry z tendencją do trądziku
 • światło fioletowe – likwiduje bakterie, zwiększa produkcję melaniny i poprawia pigmentację
 • światło żółte – pobudza regenerację skóry, świetnie działa na suchą skórę zniszczoną promieniowaniem UV, redukuje rumień
 • światło pomarańczowe – wspomaga regenerację skóry i poprawia wygląd blizn
 • światło czerwone – wspomaga produkcję kolagenu, dzięki czemu rozprawia się ze zmarszczkami; łagodzi podrażnienia po zabiegach kosmetycznych
 • podczerwień – poprzez terapię światłem LED wspomaga usuwanie toksyn, redukuje stany zapalne, przyspiesza gojenie tkanek

Terapia fotodynamiczna

Specjalny rodzaj terapii światłem LED to fototerapia dynamiczna. Na czym polega?

Na jednoczesnym działaniu trzech elementów: substancji fotoczułej, wiązki światła oraz tlenu. Wszystkie trzy faktory są jednakowo ważne i dopiero ich połączenie daje wyjątkowe rezultaty. Jakie?

 1. Poprawa ukrwienia skóry.
 2. Stymulacja procesów regeneracyjnych.
 3. Leczenie łuszczycy.
 4. Leczenie egzemy.
 5. Wspomaganie leczenia trądziku.
 6. Redukcja oznak starzenia się skóry.

Do tego typu fototerapii światłem LED polecamy w szczególności maskę Nanomask PDT Chlorophyll, która pielęgnuje skórę tłustą, zanieczyszczoną i zaczerwienioną.

Terapia światłem LED – opinie

Terapia światłem LED od wielu lat zyskuje na popularności. Dlaczego? Przede wszystkim, wiele salonów decyduje się na wprowadzenie jej do swojej oferty. Stoją za tym liczne opinie zadowolonych klientek, które zauważają poprawę stanu swojej skóry już po pierwszym zabiegu.

Kobiety szczególnie chwalą sobie rezultaty w obszarze wygładzenia zmarszczek oraz wspomagania redukcji uciążliwego trądziku. Fototerapia światłem LED nie mniej skutecznie sprawdza się w walce z bliznami oraz przebarwieniami. Widoczna jest również ogólna poprawa cery – po zastosowaniu wybranych preparatów oraz wiązki światła, skóra staje się gładka, miękka i jednolita. Zaczerwienienia znikają, podrażnienia zostają złagodzone, a Ty możesz napawać się efektami bezpiecznego zabiegu o każdej porze roku.

Terapia światłem LED – cennik

Ceny terapii światłem LED nie są jednolite – uzależnione są od decyzji poszczególnych salonów. Możemy więc znaleźć terapie 60-minutowe, za które zapłacimy od 60 zł do 200 zł. Oczywiście, wpływ na te kwoty mają również użyte preparaty, ich ilość oraz sposób naświetlania.

W przypadku Spectrum Mask zabieg jest prosty. Jest ona łatwa w użytkowaniu i lekka, dzięki czemu łatwo umocować ją na twarzy. Pozwala na ustalenie czasu promieniowania od 5 do 30 min i wyboru długości fali odpowiadającej światłu niebieskiemu, czerwonemu i podczerwonemu. Zastosowanie jednego z 5 poziomów prądu galwanicznego zwiększa penetrację składników aktywnych.

Fototerapia w kosmetyce – podsumowanie

Teraz już wiesz, na czym polega fototerapia w kosmetyce. Od Ciebie zależy wybór zabiegu, który – dzięki działaniu odpowiedniego koloru światła LED – odświeży i zregeneruje Twoją skórę. Lecznicza moc światła jest potwierdzona wieloma badaniami, a w szczególności – bezpośrednimi opiniami zadowolonych użytkowniczek. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, dzięki czemu możesz zadbać w profesjonalny sposób o swoją skórę niezależnie od pogody i temperatury panującej na zewnątrz.

Jeśli chcesz wyglądać pięknie przez cały rok, pozbyć się zanieczyszczeń, zaczerwienień i przebarwień bądź odmłodzić swoją skórę, skorzystaj z terapii światłem LED i ciesz się piękną, gładką cerą.