Profesjonalne kosmetyki do salonów i gabinetów kosmetycznych

Profesjonalne kosmetyki do salonów i gabinetów kosmetycznych

Choć pielęgnacja ciała i skóry prowadzona regularnie w domu jest niezwykle istotna, nic nie zastąpi wizyty w gabinecie kosmetologicznym czy klinice medycyny estetycznej. Profesjonalne kosmetyki dermatologiczne w połączeniu z doświadczeniem i wykształceniem osób pracujących w takich miejscach to gwarancja najlepszych i najskuteczniejszych zabiegów dla zdrowej i pięknej skóry. Co to jednak oznacza, że kosmetyki gabinetowe są profesjonalne? Czym różnią się od tych używanych w domu? I jakie kosmetyki warto wybrać do swojego gabinetu lub kliniki? Odpowiedzi znajdziesz w tym wpisie!

Profesjonalne kosmetyki gabinetowe — co to oznacza?

W profesjonalnych gabinetach i klinikach medycyny estetycznej nie spotkasz preparatów stojących na drogeryjnych półkach. Kosmetyki do użytku profesjonalnego różnią się bowiem od tych przeznaczonych do użytku domowego. Przede wszystkim są bogate w składniki aktywne, które działają w głębszych warstwach skóry niż kosmetyki z drogerii. Również skład i stężenie niektórych składników jest w kosmetykach profesjonalnych o wiele wyższe. Mają przez to znacznie większą skuteczność oraz intensywność działania, ale także ich użycie wymaga wiedzy, doświadczenia i ostrożności. Dlatego nie są ogólnodostępne, a ich dobór i sposób stosowania powinien być wskazany przez specjalistę, dla którego kosmetyki profesjonalne nie mają tajemnic.

Jak wybrać profesjonalne kosmetyki do gabinetów kosmetycznych?

Jeśli szukasz profesjonalnych kosmetyków dermatologicznych do swojego gabinetu kosmetologicznego lub kliniki medycyny estetycznej, musisz wziąć przede wszystkim pod uwagę potrzeby oraz bezpieczeństwo swoich klientów. Dzięki szerokiej gamie produktów będziesz mógł dobrać kosmetyki indywidualnie do każdego klienta. Najlepiej, gdy wszystkie kosmetyki będą także z jednej firmy — spójność składu i uzupełniające się wzajemnie działanie, a także jednakowe opakowania i charakter używanych preparatów przekonują klientów, że w danym salonie używa się wyłącznie kosmetyków najwyższej jakości. Korzystanie z produktów tej samej marki to także gwarancja bezpieczeństwa — zyskujesz pewność, że kosmetyki nie będą między sobą wchodzić w różnego rodzaju reakcje, co zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych czy reakcji alergicznej.

Kosmetyki dermatologiczne — jakie linie produktów warto posiadać w salonie?

Przy zakupie profesjonalnych kosmetyków do gabinetów kosmetologicznych warto dostosować je do zabiegów oferowanych przez taki salon czy gabinet oraz do posiadanego sprzętu i kwalifikacji. Istnieją jednak pewne produkty, które w takich miejscach stanowią wręcz tak zwany „must have”, których klienci oczekują od profesjonalnego miejsca. Poniżej przedstawiamy kilka kategorii takich produktów. Warto jednak wspomnieć, że to zaledwie kilka z najbardziej pożądanych kategorii dermokosmetyków.

Wypełniacze z kwasem hialuronowym

W ciągu ostatnich kilkunastu lat preparaty z kwasem hialuronowym podbiły serca nie tylko profesjonalistów, ale także klientek i klientów na całym świecie. Nie każdy jednak wie, że kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry odpowiedzialny za jej nawilżenie. Profesjonalne dermokosmetyki z kwasem hialuronowym mają zatem działanie wypełniające, lecz nie tylko. Powodują także uwalnianie czynników wzrostu, stymulują syntezę kolagenu i elastyny oraz pobudzają fibroblasty. Wszystko to okazuje się pomocne w przywracaniu młodzieńczego blasku. Najwyższej jakości kosmetyki gabinetowe z kwasem hialuronowym zawierają kwas HA o strukturze trójwymiarowej sieci 3D.

Peelingi

Złuszczanie warstwy martwego naskórka przynosi skórze wiele korzyści, jednak nie jest to jedyna zaleta wysokiej jakości peelingów. Peelingi profesjonalne stosowane w gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej mają działanie keratolityczne, dzięki czemu powodują przyspieszoną odnowę komórkową skóry. Oprócz celów estetycznych, peelingi takie świetnie nadają się także do zastosowań terapeutycznych: seboregulacji, redukcji blizn oraz depigmentacji. Ponadto działają przeciwstarzeniowo, ujędrniająco, nawilżająco i antyoksydacyjnie oraz rewitalizująco.

Pielęgnacja domowa

Gabinety kosmetologiczne i kliniki medycyny estetycznej mogą, a nawet powinny prowadzić także sprzedaż i profesjonalne doradztwo w kwestii kosmetyków do pielęgnacji domowej. W końcu efekty każdego zabiegu przeprowadzonego przez eksperta powinien być później utrwalany poprzez preparaty do użytku codziennego. Mogą to być linie kosmetyków do oczyszczania, fotoprotekcji, nawilżania, rewitalizacji, antyoksydacji, ujędrniania, depigmentacji, seboregulacji, a także przeciwko zaczerwienieniom i starzeniu. Posiadanie tego typu kosmetyków w swojej ofercie w połączeniu z profesjonalną usługą skomponowania indywidualnego rytuału pielęgnacyjnego w domu to ogromny atut, który może pozwolić Twojemu gabinetowi wyróżnić się na tle konkurencji, trafiając bezpośrednio w potrzeby i upodobania klientów.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *