Odmładzanie przez mikronakłuwanie

Odmładzanie przez mikronakłuwanie

Poprawa jędrności skóry, zwężenie porów, spłycenie zmarszczek i blizn, produkcja kolagenu — wszystkiego tego nie osiągniesz, stosując drogeryjne kremy czy preparaty, nawet jeśli to właśnie obiecuje producent. Może Ci to jednak dać jeden prosty, bezpieczny i minimalnie inwazyjny zabieg. Mikronakłuwanie, czyli inaczej mezoterapia mikroigłowa, pozwala pobudzić w Twojej skórze naturalnie zaprogramowane procesy regeneracyjne i naprawcze, dzięki czemu będzie ona wyglądać na o wiele młodszą, zdrowszą i będzie bardziej podatna na różnego rodzaju składniki aktywne zawarte w preparatach czy inne zabiegi pielęgnacyjne. Jakie jeszcze efekty może dawać mikronakłuwanie? Zapraszamy do lektury!

Mikronakłuwanie — na czym polega zabieg?

Zgodnie ze swoją nazwą zabieg mikronakłuwania polega na wykonaniu na skórze mikronakłuć, które wywołują mikrourazy. Choć może to brzmieć jako przeciwieństwo upiększania, dokładnie to jest efektem powstawania mikronakłuć na skórze. Mikro otwory znikają samoczynnie po kilku-kilkunastu minutach. Stan zapalny pobudza skórę do autonaprawy i produkcji nowych włókien kolagenowych, a krew z naczyń krwionośnych uwalnia wówczas cenne białka — czynniki wzrostu. Pobudzają one fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów. Wszystko odbywa się przy pomocy naturalnych, zaprogramowanych w ludzkim organizmie mechanizmów autoodnowy i regeneracji.

Do zabiegów mikronakłuwania wykorzystuje się dermapen. To niewielkie, bezprzewodowe urządzenie do mikronakłuwania w formie pena, przypominającego nieco większy długopis.

Mikronakłuwanie — efekty widoczne gołym okiem

Mikronakłuwanie to zabieg, który nie tylko jest szybki i bezpieczny, ale także daje wręcz natychmiastowe efekty. Skóra po nim jest nawilżona, rozświetlona i wygląda na dużo młodszą i zdrowszą. Zabieg mikronakłuwania jest szczególnie polecany osobom borykającym się ze zmarszczkami, fotostarzeniem skóry, rozszerzonymi porami, nieregularną pigmentacją, zwiotczeniem skóry, cellulitem, melazmą, bliznami, rozstępami czy cieniami i „workami” pod oczami. Można zatem powiedzieć, że niemal każdy odniesie z mikronakłuwania ogrom korzyści.

  • Redukcja zmarszczek — widoczny efekt odmładzający dzięki zmniejszeniu głębokości zmarszczek, a także zwiększeniu napięcia i elastyczności skóry.
  • Zwężenie porów i spłycenie blizn — także blizn potrądzikowych. Udowodnione działanie niwelujące tego typu niedoskonałości przy pomocy odbudowy kolagenu i elastyny.
  • Ujednolicenie kolorytu skóry.
  • Redukcja zmian trądzikowych.
  • Redukcja rozstępów i cellulitu.
  • Zmniejszenie zasinień pod oczami.

Dzięki wykorzystaniu naturalnych możliwości skóry i jej skłonności do regeneracji, efekty nie przypominają w żaden sposób „sztucznego” wyglądu, z jakim wiele osób kojarzy zabiegi medycyny estetycznej. Wręcz przeciwnie — mikronakłuwanie pozwala wydobyć ze skóry blask, jędrność i młodość, które leżą w jej możliwościach, jednak zostały przyćmione przez starzenie lub fotostarzenie, zmiany trądzikowe czy inne problemy dermatologiczne. Co więcej, profesjonalista wykonujący zabieg może zaprojektować go indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta, ale także połączyć w jednej terapii działanie antyoksydacyjne, rewitalizujące, przeciwzmarszczkowe czy depigmentujące. Jeśli chodzi o kilkukrotnie wykonane mikronakłuwanie, efekty będą jeszcze silniej zauważalne i utrwalone.

Bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu mikronakłuwania

Mikronakłuwanie to zabieg bardzo małoinwazyjny, przez co jest także wysoce bezpieczny. Przy użyciu nowoczesnych, specjalistycznych urządzeń do mikronakłuwania nie jest konieczne nawet używanie znieczulenia, choć jest ono możliwe w przypadku, gdy pacjent chce dodatkowo podnieść swój poziom komfortu w trakcie zabiegu. Po zabiegu nie jest też potrzebna specjalistyczna opieka, ani nawet zwolnienie z pracy. Można tak naprawdę od razu wrócić do swoich zajęć, a jedynym efektem ubocznym może być lekkie zaczerwienienie skóry znikające w ciągu 24 godzin po zabiegu. Nie występują siniaki ani inne skutki mogące zakłócać codzienną rutynę pacjenta. Regeneracja skóry i produkcja kolagenu rozpoczynają się jednak natychmiast, a powtarzanie zabiegu w regularnych odstępach pozwala dodatkowo je wzmocnić i utrwalić.

Pomimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa również do mikronakłuwania istnieją pewne przeciwwskazania. Z zabiegu nie powinny bowiem korzystać osoby z chorobami nowotworowymi, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie jest on także wskazany podczas infekcji i chorób zakaźnych skóry, alergii, gorączki, a czasem także cukrzycy i miażdżycy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *