Mikronakłuwanie

MIKRONAKŁUWANIE

Mikronakłucia stymulują angiogenezę poprzez pobudzanie czynników wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF). Mikronakłuwanie warstwty rogowej aktywuje mechanizmy autonaprawy skóry, które odpowiadają za tworzenie nowego kolagenu. Już samo mikronkałucie zwiększa penetrację dzięki tworzeniu mikrokanałów, które ułatwiają przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry.

Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie (z ang. microneedling) to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, którego celem jest stymulowanie procesu autonaprawy. Mikronakłucia stymulują angiogenezę poprzez pobudzanie czynników wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF). Mikronakłuwanie warstwy rogowej aktywuje mechanizmy autonaprawy skóry, które odpowiadają za tworzenie nowego kolagenu. Już samo mikronkałucie zwiększa penetrację dzięki tworzeniu mikrokanałów, które ułatwiają przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry. W ten sposób możliwe jest spotęgowanie przeznaskórkowej absorpcji cennych i odmładzających składników aktywnych. Warto wymienić przede wszystkim antyoksydanty, witaminy, czy kwas hialuronowy. Mikrokanały tworzone są za pomocą profesjonalnych urządzeń, których głównym wyposażeniem są mikroigły. Niewielkie otwory samoistnie zamykają się po około 10 minutach, co dodatkowo wzbudza czynniki wzrostu oraz pobudza syntezę kolagenu i elastyny. Wszystkie te działania skutkują widocznym efektem odmłodzenia.

Urządzenia do mikronakłuwania od Mediderma

Oferta Mediderma to specjalistyczne urządzenia, dzięki którym uzyskać można maksymalne efekty mikronakłuwania. Jest to podstawa profesjonalnego gabinetu. Urządzenie cieszące się szczególnie dużą popularnością to NANOPORE PEN. Jest to wszechstronny sprzęt w formie bezprzewodowego, niezwykle łatwego w użytkowaniu pena. Dodatkowym atutem jest jego lekkość. Urządzenie nie tylko poprawia absorpcję składników aktywnych, ale także doskonale zwiększa efektywność różnorodnych zabiegów m.in. fototerapii, peelingów chemicznych i nie tylko oraz gwarantuje dodatkową biostymulację. Specjaliści doceniają regulowaną prędkość oraz głębokość nakłuwania, gdyż w ten sposób możliwe jest uzyskanie najlepszych efektów. Co więcej, im szybszy jest tryb pracy, tym dyskomfort pacjenta w trakcie wykonywania zabiegu jest o wiele mniejszy. W ofercie Mediderma znajduje się również urządzenie NANOPORE STYLUS, które znakomicie zwiększa penetrację transepidermalną oraz intensyfikuje i regeneruje macierz zewnątrzkomórkową. Do pracy z proponowanymi urządzeniami nie jest wymagane znieczulenie, a niski poziom hałasu i wibracji oraz regulacja prędkości i długości zapewnia maksymalny komfort dla pacjenta.

Mikronakłuwanie – produkty jednorazowe i uzupełniające Nanopore

Dostępne w ofercie urządzenia w celu zapewnienia maksymalnych efektów mikronakłuwania muszą być uzupełnione o dodatkowe produkty m.in. specjalistyczne preparaty bogate w cenne składniki aktywne. W asortymencie znaleźć można szeroki wybór ampułek dedykowanych konkretnym dolegliwościom np. wypadaniu włosów, czy spodziewanym efektom np. wypłycaniu zmarszczek. Dodatkowo ofertę uzupełniają profesjonalne sera o unikatowym składzie oraz produkty wspierające regenerację po zabiegu. Proponowane moduły do urządzenia NANOPORE STYLUS (igłowy liniowy, igłowy okrągły oraz do korneobrazji) ponadto usprawniają pracę oraz zapewniają jeszcze większą skuteczność w walce z określonymi problemami np. łysieniem, kurzymi łapkami, utratą jędrności, czy bliznami (w tym także bliznami potrądzikowymi). Moduły są wykonane z najwyższej jakości materiałów m.in. stali nierdzewnej i polioksymetylenu

Spodziewane efekty mikronakłuwania

Wśród najpopularniejszych wskazań do skorzystania z mikronakłuwania za pomocą specjalistycznych urządzeń NANOPORE należy wymienić m.in. występowanie zmarszczek, wiotczenia skóry oraz hiperpigmentacji, czy hipopigmentacji. Ponadto jest to doskonały wybór na walkę z fotostarzeniem, rozszerzonymi porami, wypadaniem włosów, cieniami i workami pod oczami oraz rozstępami. Dodatkowo urządzenia znakomicie sprawa się w przypadku obecności blizn (w tym także blizn potrądzikowych) i cellulitu. By cieszyć się maksymalnymi efektami mikronakłuwania, należy przeprowadzić serię zabiegów. Sam zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. W większości przypadków już na drugi dzień skóra wygląda dobrze, choć wiele zależy od cech osobniczych każdego pacjenta. Po nakłuwaniu następuje wyraźna poprawa funkcjonowania skóry, jej wygląd także się poprawia, elastyczność i napięcie skóry się zwiększa, a koloryt zostaje ujednolicony. Zauważyć można również spłycenie zmarszczek i ew. blizn, zwężenie porów oraz zmniejszenie widoczności zasinień pod oczami.

Mediderma – innowacyjne urządzenia do mikronakłuwania i wiele więcej

Mediderma to producent i dystrybutor najnowszej generacji wyrobów medycznych oraz dermokosmetyków. Produkty dedykowane są do profesjonalnego użytku i wyróżniają się najwyższym standardem jakości, za którą odpowiada wyspecjalizowany zespół złożony z ekspertów oraz specjalistów w swojej dziedzinie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Mediderma oferuje spersonalizowane artykuły dla każdego rodzaju skóry. Dzięki blisko 30-letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zadbać o poprawę jakości obsługi naszych Klientów, co ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości życia pacjentów. Wszystko to sprawia, że jesteśmy liderem rynku produktów dermokosmetycznych. Warto sprawdzić, co przygotowaliśmy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty produktów do mikronakłuwania oraz pozostałego asortymentu.