Kosmetyki profesjonalne - czyli jakie?

Kosmetyki profesjonalne - czyli jakie?

Kosmetyki profesjonalne to preparaty z przeznaczeniem do stosowania przez doświadczonych specjalistów. Jest to podstawowa i niezwykle istotna część zaopatrzenia wszystkich salonów kosmetycznych, kosmetologicznych i klinik medycyny estetycznej. Zdarza się, że producenci kosmetyków gabinetowych oferują także linie produktów przeznaczonych do pielęgnacji domowej. Czym są kosmetyki profesjonalne oraz jakie korzyści płyną z ich stosowania?

Kosmetyki dermatologiczne – co warto o nich wiedzieć?

Kosmetyki dermatologiczne różnią się od drogeryjnych skoncentrowaną i zdecydowanie wyższą zawartością składników aktywnych. Ta właściwość niewątpliwie wpływa na skuteczność ich działania. Kosmetyki gabinetowe są tworzone z myślą o tym, aby trafiać bezpośrednio w przyczynę problemu, a nie łagodzić objawy. Wykazują one zatem działanie terapeutyczno-lecznicze.

Ponadto rezultaty działania kosmetyków dermatologicznych można zaobserwować w znacznie krótszym czasie, gdyż zawarte w nich składniki aktywne wnikają w najgłębsze partie skóry. Dzięki temu niezwykle szybko poprawiają jej kondycję, a skuteczność profesjonalnych kosmetyków potwierdzone są licznymi badaniami, atestami oraz certyfikatami jakości. To sprawia, że są one wydajne i w pełni bezpieczne dla skóry.

Na co zwrócić uwagę, wybierając profesjonalne kosmetyki do gabinetu kosmetologicznego czy kliniki medycyny estetycznej?

Decydując się na zakup profesjonalnych kosmetyków gabinetowych, przede wszystkim należy skupić się na rzeczywistych potrzebach danego gabinetu kosmetologicznego lub kliniki medycyny estetycznej. Mowa o ofercie wykonywanych usług, która powinna być dostosowana do bieżących potrzeb rynkowych. Oprócz tego, iż kosmetyki dermatologiczne powinny być dobrane pod względem wykonywanych w gabinecie zabiegów pielęgnacyjnych, to dobrym rozwiązaniem jest zakup produktów jednej lub dwóch sprawdzonych marek. Dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem jest, aby wybierać całe serie kosmetyków gabinetowych danej marki.

Przykładowo, jeśli w danym salonie kosmetycznym oferowane są peelingi chemiczne, wówczas warto zaopatrzyć się w całą linię produktów danej firmy. Mediderma posiada kosmetyki dermatologiczne przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju zabiegów peelingujących:

  • przeciwstarzeniowe,
  • ujędrniające,
  • antyoksydacyjne,
  • nawilżające,
  • rewitalizujące,
  • seboregulujące,
  • depigmentujące.

Ponadto dostępna jest też cała seria produktów do wykończenia zabiegu. Korzystanie z kosmetyków dermatologicznych tej samej marki daje gwarancję bezpieczeństwa, gdyż preparaty pochodzące z jednej linii nie generują niepożądanych reakcji uczuleniowych itp. To sprawia, iż zwiększa się skuteczność wykonanego zabiegu przy jednoczesnym zniwelowaniu skutków ubocznych w postaci alergii lub podrażnień.

Kosmetyki gabinetowe – zastosowanie

Mianem kosmetyków gabinetowych określa się preparaty stosowane w gabinetach kosmetologicznych czy gabinetach odnowy biologicznej. Ze względu na silne działanie oraz ingerencję w strukturę skóry, kosmetyki dermatologiczne służą do kuracji, która powinna być wykonywana pod okiem specjalisty.

Profesjonalne kosmetyki gabinetowe to preparaty, których używa się podczas różnego rodzaju zabiegów estetycznych. Muszą być stosowane umiejętnie, we właściwy sposób i z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, aby mogły przynieść pożądane rezultaty. Profesjonalne kosmetyki użyte w niewłaściwy sposób mogą okazać się szkodliwe - szczególnie te służące do eksfoliacji oraz wprowadzane pod skórę. Charakteryzują się one bowiem obecnością wyższych stężeń poszczególnych składników. To przyczynia się do zwiększenia intensywności ich działania, dlatego powinny być stosowane przez dermatologów i lekarzy odpowiedzialnych za przeprowadzenie zabiegu kosmetycznego.

Mediderma jest jedną z firm oferujących wysokiej jakości kosmetyki gabinetowe. Wśród bogatej oferty znajdują się produkty przeznaczone do wyłącznego użytku przez specjalistów, jak np. wypełniacze z kwasem hialuronowym lub peelingi. Jednak w asortymencie dostępne są także kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Kosmetyki dermatologiczne do pielęgnacji domowej – wzmocnienie działania zabiegu wykonywanego w gabinecie

Wysokiej klasy gabinety dbają o satysfakcję swoich klientek z wykonywanych zabiegów. Z tego powodu często przekazują im szczegółowe zalecenia pozabiegowe oraz proponują profesjonalne kosmetyki gabinetowe do pielęgnacji domowej. Ich największą zaletą jest fakt, iż preparaty tego typu są w pełni dopasowane do wykonywanej kuracji. Wzmacniając zatem efekty terapii, nie kolidując jej działaniem.

Kosmetyki do pielęgnacji domowej, jak np. hiszpańskie kosmetyki profesjonalne, pomagają regularnie dostarczać skórze składników, które stymulują ją do szybszej odnowy i regeneracji. Dzięki temu cały czas jest intensywnie pobudzana, co przyczynia się do widocznej poprawy kondycji cery. Jest to szczególnie istotne w przypadku zabiegów silnie ingerujących w strukturę skóry. Bowiem zwykłe preparaty drogeryjne, posiadające źle dostosowany skład, mogą zaburzyć cały proces odnowy, który rozpoczął się po wykonanym zabiegu. Warto pamiętać, iż niewłaściwie prowadzona pielęgnacja pozabiegowa jest jedną z głównych przyczyn niezadowalających efektów kuracji wśród wielu pacjentek.