Szukaj

SESGLICOPEEL CLASSSIC  100 ML - PH 2.0

SESGLICOPEEL CLASSSIC 100 ML - PH 2.0

Kwas glikolowy to jedna z substancji najczęściej stosowanych do peelingu powierzchniowego.Wywołuje szereg zmian w naskórku i w brodawkowatej warstwie skóry właściwej.

Więcej szczegółów

40000853

 
Więcej informacji

Peeling w postaci żelu przeznaczony do skóry z oznakami starzenia, którego podstawową substancją czynną jest kwas glikolowy.

Zabieg powoduje wymianę skóry poprzez stymulację namnażania się komórek naskórka, niszcząc poszczególne warstwy dotknięte zaburzeniami lub powodując niemal niezauważalne stany zapalne tkanki. Po serii zabiegów peelingami tego typu, zauważalne są zmiany w skórze, takie jak, przyczyniające się do naprawy fotouszkodzeń, gromadzenie nowego kolagenu i wzrost poziomu GAG w brodawkowatej warstwie skóry właściwej. Kwas glikolowy dobrze rozpuszcza się w wodzie i posiada niewielką cząsteczkę. Te dwie cechy zwiększają jego zdolność penetracji w głąb naskórka i mogą, w niektórych przypadkach, powodować lekkie podrażnienie podczas aplikacji.

 
SPOSÓB UŻYCIA

Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry oraz zabezpieczeniu wrażliwych miejsc, nałożyć peeling za pomocą gazy, w kolejności od najbardziej odpornych po najbardziej wrażliwe obszary twarzy (czoło, policzki, podbródek, broda, obszar nad górną wargą, nos). Peeling należy nakładać szybko, w ciągu 15-20 sekund, oraz jednorodnie na całym obszarze skóry. Pozostawić peeling na 5-10 minut lub do uzyskania oczekiwanego punktu - delikatnego zaczerwienienia bez krystalizacji. Po tym czasie, w celu przerwania działania i penetracji peelingu, zmyć produkt dużą ilością wody. Aby upewnić się, że peeling został zneutralizowany, można nałożyć dodatkowo warstwę płynu neutralizującego. Po aplikacji peelingu należy obserwować skórę poddaną zabiegowi. W wyjątkowych przypadkach mogą wystąpić gorące plamy lub rumień, wymagające neutralizacji. Jeśli zmiany wystąpią w więcej niż trzech miejscach, należy zneutralizować cały nałożony peeling. Podczas nakładania pacjenci mogą odczuwać delikatne mrowienie, które zanika po kilku minutach.

 
SKŁAD

52.5%  Kwas glikolowy.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili też:

Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

dodano do twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń