Szukaj

PYRUVIC  PEEL P 60 ml - pH 1.0

PYRUVIC PEEL P 60 ml - pH 1.0

Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy korneocytami i przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy, alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem.

Więcej szczegółów

40000822

 
Więcej informacji

Pyruvic peel to linia produktów na bazie hydroalkoholowej, których podstawową substancją aktywną jest kwas pirogronowy. Zmarszczki średniej głębokości, trądzik zapalny i niezapalny, blizny potrądzikowe.

Ze względu na działanie keratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku w każdej jego odmianie. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w stopniu wyższym niż kwas glikolowy i porównywalnym do TCA, jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołując jedynie delikatny rumień

 
SPOSÓB UŻYCIA

Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry oraz zabezpieczeniu wrażliwych miejsc (Silkses nawilżający krem ochronny) nałożyć 2-3 warstwy peelingu, czekając do wyschnięcia roztworu przed nałożeniem kolejnej warstwy. Delikatne zaczerwienienie skóry wskazuje na osiągnięcie pożądanego stopnia penetracji.

W celu zwiększenia przenikania przez skórę kwasu pirogronowego zalecane jest nałożenie w pierwszej kolejności peelingu z kwasem salicylowym (Salipeel, Salipeel DS, Spa Peel Classic lub Spa Peel Lightening).

 
SKŁAD

40% Kwas pirogronowy. 5% Kwas mlekowy.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili też:

Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

dodano do twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń